ورودثبت

Login to your account

Username
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name
Username
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *

مطالب

راهنمای نصب مودم های همراه جیبی

راهنمای نصب مودم های همراه جیبی

 

برای استفاده طولانی مدت و با کیفیت مودم های اینترنی همراه ، نکات زیر را به دقت انجام دهید

شما ميتوانيد مودم را براي زمانيكه نياز نداريد در قوطي پلاستيكي محكمي كه دارد قرار داده و به اين ترتيب تا ساليان طولاني مودم را سالم نگهداري كنيد.

براي جلوگيري از بستن معكوس درب پوششي يو اس بي ،توسط يك گيره بمودم متصل شده و با اين روش درب آن هيچگاه گم نخواهد شد!و همچنين يك علامت جهت دار در پشت آن هست كه جهت باز كردن پوشش سيمكارت را نشان ميدهد

 

.

درپوش بزرگ مودم كه براي قرار دادن سيمكارت است را به شرح زير باز كنيد:

مودم را از پشت روي كف دست قرار داده و انگشت شصت را روي بدنه آن گذاشته و بسمت خود بكشيد. اگر باز نشد ناخن را روي لبه بالايي آن گذاشته و توسط ناخن درپوش را بسمت خود كشده تا باز شود.

در ضمن براي اينكه پايانه يو اس بي رايانه تان عمر بيشتري داشته باشد بهتر است كه از يك رابط سيم دار (كابل) براي اتصال مودم به رايانه تان استفاده كنيد

در مدار داخلي مودم همراه، يك حافظه قرار داده شده كه كار سي دي نصب را انجام ميدهـــد بطوريكه وقتي مودم همراه به يو اس بي وصل ميشود وسيله جديد توسط رايانه شناسايي شده و چنانكه نصب نشده باشد مراحل نصب بطور خودكار پيگيري ميشود. و در انتها بهتر است يك بار رايانه را خاموش روشن نماييد و اگر فرضا اين شناسايي انجام نشد (چراكه ممكن است سيستم اتوران، در سيستم عامل رايانه تان از كار افتاده باشد) ميتوانيد به ماي كامپيوتر رفته و مودم همراه را كه با نماد يك درايور مثل سي دي رام است را دكمه زده و مراحل نصب را شروع كنيد.

براي اطمينان از نصب سخت افزار جديد (مودم همراه)، ميتوانيد به بخش ديوايس منيجر رفته و روي نماد مودم همراه دكمه زده و در شاخه انشعابي Basecom HS-USB Modem 9000 را مشاهده نماييد وگرنه مودم همراهنصب نشده و مشكل از رايانـه و يا رابط يو اس بي شما ميتواند باشد

.

علامت نصب نشدن مودم كدام است؟

 

مودم همراهي كه سخت افزار آن نصب نشده و نرم افزارش نصب شده باشد علامتش اينست كه كنترل پانل(فريم وير و يا صفحه نمايش) دارد ولي گزينه اتصال به اينترنت و يا برخي ديگر از گزينه هاي سخت افزاري آن غير فعال (كم رنگ) است و نيز علامت آنتن آن بدون انتشاراست كه بمعناي عدم آنتن دهي ميباشد. و نيز اغلب ذكر ميشود كه وسيله (ديوايس) و يا گاهي سرويس موجود نيست يا سيمكارت آماده نيست. در چنين وضعيتي هرگز نميتوان به اينترنت وصل شد.

در شكل زير كه در مورد مودم آكروز است هم علامت انتشار وجود دارد و هم نام اپراتور فعال و هم نوع اپراتور كه EDGE ميباشد كه در ذيل كنترل پانل مشاهده ميشود:

اما اگر سخت افزار مودم همراه نصب شود ولي نرم افزار آن نصب نشود علامت آن اينست كه كنترل پانل ندارد ولي با اتصال دستي (همانند آنچه كه براي فكس مودم ميسازيم) ميتوان به اينترنت وصل شد.

توضيح راجع به ديوايس منيجرDevice Manager:

براي ورود به بخش ديوايس منيجر ابتدا به ماي كام رفته و روي آن راست كليد كرده و گزينه مشخصات (پروپرتي) را زده و پنجره اي باز ميشود كه داراي چندين صفحه است صفحه سخت افزار (هارد وير) را زده و در اين صفحه دكمه ديوايس منجر را مشاهده خواهيد كرد.

پس از زدن اين دكمه كليه سخت افزارهاي رايانه تان بنمايش در ميايد كه اگر روي هركدام دكمه بزنيد مشخصات آن سخت افزار معرفي ميشود و اگر چند نوع از آن سخت افزار در رايانه موجود باشد مثل مودم با علامت + از هم جدا ميشوند.

نصب دستي مودم همراه

اغلب اتفاق مي افتد كه مودم همراه بطور خودكار نصب نميشود و نه در اين مودم، بلكه در بسياري مودم هاي ديگر ممكن است چنين شود و اين اتفاق بيشتر مربوط به ناسازگاري مودم همراه با رايانه شما ميباشد بنابراين شما ناچار هستيد تا مودم را بطور دستي نصب كنيد. كه البته ممكن است در بعضي موارد كار چندان ساده اي نباشد.

اگر مودم همراه را به رابط يو اس بي وصل كرده و سپس رايانه را روشن كنيد معمولا هنگام بالا آمدن سيستم عامل پيامي از گوشه سمت راست پايين دسكتاپ ظاهر ميشود كه " يك سخت افزار جديد پيدا شده " روي آن دكمه زده و نصب را ميپذيريم اما براي نصب مودم همراه ، دكمه راديويي انتخاب مسير توسط خودتان را ميزنيد و به پوشه ماي كام رفته و وارد پوشه مودم همراه كه بعنوان يك سي دي نشان داده شده رفته و دكمه ميزنيد تا سيستم عامل فايل نصبي مودم همراه را پيدا كرده و عمليات نصب انجام بگيرد.

از معدود مودمهاي سيمكارتي است كه سريعا شبكه هاي موجود را بعد از نصب سخت افزار و نرم افزار شناسايي كرده، آنها را ثبت (رجيستر) كرده و سيمكارت درون مودم را نيز شناسايي كرده و تنها APN  را درج كرده و در صورتي كه بسته اينترنتي معتبر باشد به اينترنت متصل ميشويد! و هيچ نيازي به تنظيمات ديگر نداريد.

 هنگامي كه عمل نصب مودم بپايان ميرسد و كنترل پانل آن باز ميشود وقتي روي دكمه كانكت ميزنيد پنجره اي باز ميشود و از شما تقاضاي APN   ميكند. بنابر اين تقاضا را تاييد كرده پنجره پيكر بندي باز ميشود ميتوانيد يك نام اختصاصي بجاي ماي پروفايل انتخاب كرده و در رديفAPN حتما

براي ايرانسل بنويسيد:mtnirancell

و براي همراه اول بنويسيد:

mctnet

اما اين بدين معنا نيست كه شما نميتوانيد بطور دستي يك پيكر بندي جديد ديگري براي سيمكارت خود ايجاد نماييد. همان كاري را كه در مودمهاي معمولي اجبارا ميبايست انجام دهيد در مودم آكروز  هم قابل اجراست:

دكمه شو ديتيل را زده در پنجره جديد دكمه Add را زده و بجاي Myprofile2 نام اپراتور يا كاربر ... را درج كرده براي ايرانسل 3 خانه را مطابق شكل پر نماييد و اين پيكر بندي در Network Connections رايانه تان نيز ذخيره ميشود. و ميتوانيد بدون فريم وير مودم و از طريق Network Connections وارد اينترنت شويد.

در ضمن پركردن خانه نام و رمز نيز ميتواند برايتان ايجاد گرفتاري كند!

پيكربندي سيمكارت ايرانسل كمابيش در همه مودم ها بهمين شكل انجام ميگيرد

لازم بذكر است كه در بسياري از مودمها دكمه اي هم بعنوان ست ديفالت وجود دارد و يا در مودم هواوي 171 وقتي پيكر بندي جديد را ايجاد ميكنيد با كمال تعجب ميبينيد كه دكمه تاييد يا ذخيره و يا ... وجود ندارد و بايد آنرا رها كنيد و مطمئن باشيد كه پيكر بندي در مودم ذخيره شده است!!

 

تهیه شده توسط دی جی کاتالوگ و ارائه توسط گنجینه دانلود

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

شما اینجا هستید: خانه